Sibel AKGÜN |

Şuan Turkuaz Psikolojide Hizmet veriyor.
2003 yılında İstanbul Üniversitesi psikoloji bölümünden mezun olmuştur.
Çalışma Alanı
Cinsel Terapist
Çift ve Aile Terapisti
Çocuk ve Ergen Terapisti
Yetişkin Terapisti
EMDR Terapisti
Oyun Terapisti
İletişime Geç

Sibel AKGÜN |

Şuan Turkuaz Psikolojide Hizmet veriyor.
2003 yılında İstanbul Üniversitesi psikoloji bölümünden mezun olmuştur.
Çalışma Alanı
Cinsel Terapist
Çift ve Aile Terapisti
Çocuk ve Ergen Terapisti
Yetişkin Terapisti
EMDR Terapisti
Oyun Terapisti
İletişime Geç

Hakkında

1979 doğumlu olan Sibel Akgün, 2003 yılında İstanbul Üniversitesi psikoloji bölümünden mezun olmuştur. 2007’de Doğuş Üniversitesi’nde klinik psikoloji yüksek lisans programını tamamlamıştır. Lisans dönemi stajını Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinin AMATEM, psikoz, nevroz ve poliklinik servislerinde; canlı süpervizyonlu iç stajını DÜPEM’de (Doğuş Üniversitesi Psikoloji Eğitim Merkezi); dış stajlarını ise Marmara Üniversitesi Hastanesi psikiyatri ve psikoloji poliklinikleri’nde yapmıştır. Rehabilitasyon ve psikoteknik değerlendirme merkezlerinde psikolog olarak görev almış, sürücülere davranış psikolojisi eğitimleri vermiştir. Bir ilköğretim okulunda gönüllü terapist olarak çalışmış ve anne babalara yönelik çeşitli seminerler düzenlemiştir. Bu süreç içinde Kadın ve Aile Sağlığı Merkezinde uzman psikolog olarak görev yapmış olan Akgün, Prof.Dr. Mehmet Z.Sungur tarafından verilen 200 saatlik kognitif davranış terapileri eğitim ve süpervizyon programını bitirerek, Avrupa Bilişsel Davranışçı Terapiler Derneği onaylı psikoterapist sertifikasını almaya hak kazanmıştır. Travmanın tedavisinde etkili bir yöntem olarak kullanılan EMDR I.Düzey eğitimini alarak EMDR terapisti olmuştur. Aynı zamanda; Çözüm Odaklı Terapi, Stratejik Aile Terapisi, Kişilik Bozukluklarında Kognitif Davranış Terapileri uygulaması ve rahatlama teknikleri eğitimlerini almıştır. Kognitif Davranışçı Oyun Terapisi eğitimini tamamlayarak oyun terapisti olmuştur. CETAD tarafından verilen Cinsellik ve Cinsel Tedaviler Eğitim programını ve süpervizyonunu tamamlayarak cinsel terapist ünvanını almıştır. Özel sağlık kurumlarında psikoterapist olarak çalışmış olan Akgün; 15.000’in üzerindeki seans tecrübesi ile görüşmelerine devam etmektedir.

Yıl : 2003
İstanbul Üniversitesi psikoloji bölümünden mezun olmuştur.
2007’de
Doğuş Üniversitesi’nde klinik psikoloji yüksek lisans programını tamamlamıştır.
200'Saatlik
Prof.Dr. Mehmet Z.Sungur tarafından verilen kognitif davranış terapileri eğitim ve süpervizyon programını bitirerek, Avrupa Bilişsel Davranışçı Terapiler Derneği onaylı psikoterapist sertifikasını almaya hak kazanmıştır.
EMDR I.Düzey
eğitimini alarak EMDR terapisti olmuştur.
CETAD
tarafından verilen Cinsellik ve Cinsel Tedaviler Eğitim programını ve süpervizyonunu tamamlayarak cinsel terapist ünvanını almıştır.
15.000'in
üzerindeki seans tecrübesi ile görüşmelerine devam etmektedir.
Turkuaz-Psikoloji
ismindeki psikolojik danışmanlık merkezinde mesleğini icra etmektedir.